Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

Aktualności

20.02.2013

Veni, vidi, vici – przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem


Drużyna w składzie Emilia Lubowicka kl. VIa, Marta Styś kl. VIa, Maciej Mioduszewski kl. IVa była nie do pokonania dla pozostałych uczestników Konkursu wiedzy o Ojcu Pio w kategorii szkół podstawowych i zajęła I miejsce.

         Tylko o jeden stopień niżej niż reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej uplasowała się drużyna Gimnazjum tutejszego Zespołu Szkół. W skład drużyny weszły: Marta Kot kl. Ia, Aleksandra Wojtkowska kl. Ia, Weronika Gawęda kl. Ia. Drużynę z czyżewskiego Gimnazjum wyprzedziło jedynie Katolickie Gimnazjum z Łomży. Uczestnicy konkursu oprócz dyplomów zostali obdarzeni pozycją książkową poświęcona nietuzinkowej postaci Ojca Pio.

         Duchem opiekuńczym całej wyprawy „po złote runo” był ks. Dariusz Gosk, który ponadto w dniu konkursu sprawował funkcję ...kierowcy.

         Wzniosłość przeżytych chwil z towarzyszącego Konkursowi Wiedzy Konkursu Piosenki Religijnej i pogodna prawda homiletycznego nauczania ks. bp Tadeusza Bronakowskiego głęboko zapadły w umysł i serce wszystkich uczestników zmagań konkursowych. Był to dzień prawdziwie przeżyty na chwałę Bogu i pożytek własny.

 

Zbigniew Krajewski