Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

Aktualności

15.06.2018

„Wolność jest w nas”


    W tym roku dotyczące historii Polski, znajomości postaci lokalnych bohaterów oraz wiedzy o  naszym  regionie. Każda grupa przygotowywała wyznaczoną przez organizatorów piosenkę. Nasi uczniowie godnie i pięknie zaśpiewali „Szarą Piechotę”. Wartość występu podniosły mundury naszych chłopców, użyczone przez Muzeum Ziemi Czyżewskiej i ZSOiZ w Czyżewie.
     W tym roku spotkanie młodych trwało tylko jeden dzień, ale atrakcji było co niemiara. Dzień rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. Odprawioną przez Ks. Biskupa Stanisława Sefanka. W słowie skierowanym do młodzieży ks. Biskup podzielał entuzjazm młodych w poszukiwaniu sensu i celu życia, bacząc na swoją tożsamość i historię narodu, który reprezentujemy. Po Mszy Św. , jak zawsze rajd, zadania, rywalizacja. Potem piękne występy wszystkich szkół. Na koniec lekcja „Zumby”. Przecież nikogo nogi wcale nie bolały… po rozdaniu pamiątkowych pucharów, przyszedł czas rozstania i oczekiwania na spotkanie za rok.  
     Nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony. Wzrusza pokazana na zdjęciach wzajemna pomoc, zaangażowanie w wykonywanie zadań, i chęć ubogacenia programu dla wszystkich uczestników- koncert akordeonowy. XV Dni Gimnazjalistów za nami, w gotowości czekamy na kolejne wyzwania za rok.

Marzena Trzaska