Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów

W CZYŻEWIE

Aktualności

04.12.2011

Wolontariusz przyjacielem osby niepełnosprawnej3 grudnia grupa dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięła udział w przeglądzie teatralnym w Łomży pn. „Wolontariusz przyjacielem osoby niepełnosprawnej” zorganizowanym przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. „Osoba ta (niepełnosprawna) też może mieć tyle talentów, ile wam się nawet nie śniło, no i może zostać waszym przyjacielem” – przekonywała na scenie Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Julia Kaczyńska z kl. IIa razem z koleżankami i kolegami w krótkiej sztuce teatralnej „Zabderfilio”. Przegląd miał charakter konkursowy. Wzięło w nim udział blisko dwadzieścia szkół. Jury konkursowe uznało, że … wszystkie grupy teatralne zasługują na pierwsze miejsca! Reprezentacja naszego Szkolnego Koła Caritas wróciła z pucharem, dyplomami, podziękowaniami dla opiekunów oraz słodkimi upominkami.

Przegląd teatralny był jednym z punktów diecezjalnego spotkania integracyjnego osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną zorganizowanego w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. Uczniowie wzięli m. in. udział we mszy św. w łomżyńskiej katedrze pod przewodnictwem ks. bpa T. Bronakowskiego i obejrzeli pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary z klubu „Akat” z Łomży.

Przygotowanie uczniów do przeglądu oraz sam udział w spotkaniu był dla wszystkich nie tylko wnoszącą wiele dobrego lekcją, ale także ciekawa formą realizacji szkolnego programu wychowawczego.